Sprzeciwiam się zamierzeniom, mającym na celu likwidację Polikliniki Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Siedlcach, która jest ważnym punktem świadczenia usług medycznych na zdrowotnej mapie Siedlec. Z usług Podstawowej Opieki Zdrowotnej tej jednostki korzysta ponad 8 tysięcy mieszkańców miasta Siedlce, powiatu siedleckiego i ościennych powiatów. Likwidacja jej to drastyczne zmniejszenie dostępności do lecznictwa ambulatoryjnego w Siedlcach. Zaznaczyć należy, że personel tej placówki cieszy się bardzo dobrą opinią wśród pacjentów. Większość z nich to byli i obecni pracownicy służb mundurowych – Policji, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej. Pracownicy pierwszej z tych służb wspomagali budowę Polikliniki swoją pracą społeczną oraz składkami finansowymi. Teraz odbiera im się bez słowa wyjaśnienia i wskazania powodów miejsce, w którym mogą się leczyć. Jakiekolwiek działania, mające na celu likwidację Polikliniki CSK w Siedlcach, uważam za krzywdzące. Tym bardziej, że odbywają się w czasie szeroko zakrojonych cięć budżetowych, które w różnej postaci szczególnie dotykają pracowników służb mundurowych. Brak pieniędzy na paliwo, papier do drukarek, zamrożenie waloryzacji płac i ogólne niedofinansowanie służb mundurowych obniżają ich rangę i prestiż w społeczeństwie. Te działania po prostu demotywują do pracy. Czy osoby decydujące w tej sprawie wzięły to pod uwagę? Z pewnością nie. Nieznane nam są jakiekolwiek powody podjęcia tej decyzji. Z pewnością nie chodzi w tym wszystkim o rachunek ekonomiczny, ponieważ Poliklinika nie generowała strat finansowych. Jeszcze w zeszłym roku dokonana była modernizacja pracowni RTG, która pociągnęła za sobą koszty w wysokości kilkuset tysięcy złotych. Moim zdaniem opublikowane oświadczenie Komendy Wojewódzkiej w Radomiu mówiące o „usprawnieniu sposobu zarządzania jednostką” jest niezrozumiałe i jednostronne. Nie bierze pod uwagę, że koszty usprawnienia działań Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach przerzuca się na ponad 8 tysięcy pacjentów i personel Polikliniki. Takie wytłumaczenie zaistniałej sytuacji nie przekonuje. Przeciwnie – daje do myślenia. |
Byłem klientem tej Polikliniki i niestety z powodu złej jakości usług przeniosłem się do innej firmy medycznej.
Jestem pacjentka polikliniki w Siedlcach i jestem bardzo zadowolona z profesjonalnej opieki lekarzy . Pielęgniarki zawsze są miłe i przyjaźnie nastawione do pacjentów .Poliklinika musi zostać .
Od usprawniania poliklinini jest jej kierownictwo. Komendant uzurpuje już sobie chyba wszystkie prawa – to błąd, bo przekracza chyba swoje kompetencje / to raczej w demokratycznym państwie niedopuszczalne/. Niech lepiej Komendant z ostatniego piętra przeniesie wydzial .. do radomia i miejsca dla policji bedzie miał aż za dużo. Może tez nadbudowac piętro na dwóch budynkach obecnie zajmowanych przez policje /taniej , szybciej, bezkonfliktowo/- najlepiej w czynie społecznym i z prywatnych składek. Jak poczuja przy pracy smak własnego potu, to może zrozumieja, w jakim trudzie budowana była poliklinika przez jego poprzedników /policjantów, strażaków, funkcjonariuszy sluzby wieziennej/.
Panie Drabio, dziękujemę Panu za jasne i stanowcze stanowisko w tej sprawie. Zdecydowanie TAK mowie Pana kandydaturze na stanowisko Prezydenta Siedlec. Jedynie Pan i SDL potraficie opanowac te niepokojace symptomy niedobre dla spoecznstwa wystepujace juz w naszym miescie. Czas na zmiany. Powodzenia!