Znaleźć miejsce parkingowe w centrum miasta zwłaszcza w godzinach południowych czasem graniczy z cudem. Jest więc dobra wiadomość dla kierowców, gdyż powstał tymczasowy parking w centrum.
Od długiego czasu w Siedlcach trwają prace rozbiórkowe w kwartale ulic: Sienkiewicza, Floriańska, Pułaskiego i Kilińskiego. Dzięki wyburzeniu kamienic powstał tam duży plac, na którym można swobodnie parkować swoje auta.
– Można wjechać tam w trzech miejscach, przy budynku Piękna 7, przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie oraz zaraz przy skrzyżowaniu Pułaskiego z Kilińskiego – mówi Paweł Mazurkiewicz, rzecznik ratusza. – Został tam rozebrany mały budynek, co prawda jeszcze trwają tam prace jest przy elektryce, ale wszystko jest tak zabezpieczone, że można spokojnie wjechać – dodaje.
Miejsce jest dobre, bo w ścisłym centrum, jednak to tylko tymczasowe rozwiązanie, gdyż przeznaczenie tego miejsca zmieni się gdy w życie wejdzie plan zagospodarowania przestrzennego.
"Został tam rozebrany mały budynek, co prawda jeszcze trwają tam prace jest przy elektryce, ale wszystko jest tak zabezpieczone". Co to za składnia?! Tragedia!
Ludzie, parkowanie w małym centrum powinno być bezproblemowe. Teraz nie powinno być zawalonych miejsc parkingowych! Dlaczego? Macie parking, bezpłatny, podziemny w galerii na 800 miejsc, dlaczego tam nie zostawiacie aut? Cztery litery w tak małym mieście czasem trzeba ruszyć, a nie podjeżdżać pod każdy sklep w ciągu ulic Pułaskiego-Piłsudskiego–Świrskiego-Armii Krajowej samochodem. Włączcie myślenie!
Jeśli na parkingu pod galerią zacznie brakować wolnych miejsc to Strus wprowadzi opłaty za parkowanie. To są jego słowa. Radzę przemyśleć to co podpowiadasz innym.
A sprawdzałeś stan tego parkingu w ciągu dnia? Też kiedyś chciałem być taki mądry i zaparkować w Galerii. I nie byłoby nawet gdzie roweru zostawić.
POpapraniec: Co ty człowieku piszesz? Parking Galerii jest dla klientów Galerii. Ciekawi mnie co powiesz jak przyjedziesz tam kiedyś a tam wszystko zajęte, a w Galerii pustki. Zastanów się co doradzasz innym. Miasto powinno zainwestować w parking wielopoziomowy. Tylko ktoś doprowadził miasto na skraj bankructwa i kasy na to brak…
Miasto powinno oznakować wjazdy na parking i parking na wolnym od rozebranych budynków placu odpowiednim oznakowaniem jeśli parking tam organizuje..
Pan rzecznik może sobie ogłaszać, że wyprał skarpetki, a nie obwieszczać o nowym parkingu.
Jak by co (jakieś szkody), to rzecznik nie będzie odpowiadał.
Centra nowoczesnych miast europejskich stawiają na komunikację zbiorową i ekonomiczno-ekologiczną (rower, skuter). Dlatego wprowadza się tam rozwiązania zaporowe dla aut, by było ich możliwie jak najmniej, inwestuje w tanie zbiorkomy, wypożyczalnie rowerów miejskich itp. Problemem jest niestety wciąż jeszcze pokutujący w Polsce (szczególnie na prowincjach) stereotyp, że autobusem i rowerem jeździ najniższa klasa, której nie stać na auto, co skutkuje przesadną ilością aut parkujących w centrum. I ten średniowieczny stereotyp należy zmieniać zaczynając od siebie a kończąc na Ratuszu, nie zaś budując parkingi w centrum.
Ciekawe jaki kierowca odważy się wjechać na te wertepy ( szumnie nazywane parkingiem) ,żeby przebić koło lub uszkodzić podwozie.
Popieram Tomasza w tym co napisał. Dodam tylko, że tworząc dodatkowe miejsca parkingowe w centrum zwiększa się natężenie ruchu. Poza tym kierowcy wiedząc, że jakieś wolne miejsca są w centrum krążą po okolicy celu podróży zwiększając niepotrzebnie natężenie na ulicach. Likwidując miejsca parkingowe natężenie ruchu zmaleje.
Niestety w Polsce podobnie jak w Rosji samochód świadczy o klasie społecznej.